Pracujeme po celej Slovenskej Republike
SK
 • Služba

Zelená strecha je nielen krásna ale aj užitočná. Výrazne reguluje teplotu vo vnútri objektu.

Podľa správy, ktorú publikoval Národný výskumný ústav v Kanade, potreba používania klimatizácie je až o 75 % nižšia, keď má dom zelenú strechu. Vrstvy zelenej strechy chránia hydroizoláciu pred veľkými tepelnými výkyvmi, ale aj pred mechanickým poškodením. Rastliny na streche zachytávajú prach a škodlivé látky v ovzduší. Sú vynikajúce v tlmení hluku. V lete zelená strecha zadrží 70-90 % všetkých zrážok. V zime je to približne 40 %. Rozsiahle plochy pokryté širokou škálou vegetácie poskytujú domov mikroorganizmom, bezstavovcom, drobnému hmyzu a vtákom. Zelená strecha môže byť veľkým plusom pri predaji domu, bytov v bytovom dome, pri prenájme bytov, alebo obchodných priestorov.

 1. EXTENZÍVNA ZELENÁ STRECHA

  Veľkým pozitívom extenzívnej zelenej strechy je bezúdržbovosť.

  Po vysadení rastlín nie je potrebné pravidelné zavlažovanie, kosenie, strihanie ani hnojenie.

  Na povrch strechy sa vysádzajú rastliny, ktoré sú odolné voči extrémnym podmienkam ako napríklad: striedanie tepla, sucha a mrazu.

  Najčastejšie sa na vysádzanie používajú rastlinky zvané rozchodníky. Tieto rastlinky postupne porastú celú plochu a vytvoria hustý koberec.

  Najviac využívanou variantov pri extenzívnych zelených strechách sa používa 8 až 10 cm vrstva strešného substrátu. Pri plnom nasiaknutí vodou zaťaží strechu do 100kgm2

 2. ZELENÁ STRECHA ECOSEDUM®

  ECOSEDUM® je patentovaný zásobník, ktorý v období dažďa zadržiava potrebné množstvo vody a následne pri vysokých teplotách vodu vypúšťa do koreňov.

  Systém zelených striech ECOSEDUM® PACK vytvorí takmer prirodzenú vegetačnú formu, ktorá sa sama udržiava a obnovuje.
  V strešných zásobníkoch Vám dodáme predpestované vytrvalé, mrazuvzdorné a adaptabilné sadenice rastlín.

  Tie dokážu prežiť aj extrémne poveternostné podmienky.

  NEBRÁNI ÚPRAVÁM ANI OPRAVÁM STRECHY

  Náš modulový systém pre zelené strechy je bezkonkurenčný svojou flexibilitou.

  V prípade, že potrebujete opraviť strešnú krytinu pod zelenou strechou, moduly v danom mieste jednoducho dočasne odstránite a krytinu na streche opravíte. Potom moduly ľahko vrátite na pôvodné miesto.

  Zelená strecha zostane okamžite celistvá a homogénna.

 3. VÝHODY ZELENEJ STRECHY ECOSEDUM®

  • Zelená plocha vznikne okamžite
  • Inštalácia je rýchla a jednoduchá
  • Umožňuje čerpať štátne dotácie
  • Manipulácia a prenášanie modulov je jednoduché
  • Starostlivosť a údržba sú minimálne
  • Integruje systém pre zadržiavanie dažďovej vody
  • Systém zakúpite s už zasadenými rastlinami alebo aj bez nich
  • Zlepšujú mikroklímu
  • Znižujú náklady na vykurovanie
  • Obmedzujú hluk a zlepšujú tepelnú izoláciu
  • Optimalizujú zadržiavanie a následné využitie dažďovej vody
  • Predlžujú životnosť strechy vďaka ochrane proti UV žiareniu
  • Znižujú množstvo častíc prachu a CO2v ovzduší
   Na výrobu modulov pre zelené strechy používame výlučne materiály, ktoré vznikli pri recyklácii odpadov.A celý systém je opäť recyklovateľný.
 4. INTENZÍVNA ZELENÁ STRECHA

  Je najvhodnejšou voľbou ak plánujete tráviť čas práve v nej. Vyznačuje sa rozmanitosťou druhov. Podľa toho akú hrúbku substrátu si zvolíte také typy rastlín môžete na streche pestovať.

  Najčastejšie sa na pokrytie strechy používa trávnik.

  Pri tejto variante výška substrátu nemôže byť menšia ako 20 cm. Na substrát sa vysadia pred pestované koberce. Po dokončení si môžete začať užívať záhradu.

  Pre tento typ strechy je dôležitá pravidelná údržba – kosenie, hnojenie, zavlažovanie. Pri intenzívnej zelenej streche je potrebné rátať s hmotnosťou celej skladby cca 300kg/m2

 5. STREŠNÁ ZÁHRADA

  Najzaujímavejšou ale aj najnáročnejšou formou intenzívnej zelenej strechy je strešná záhrada. Môžu sa v nej nachádzať menšie stromy, kry a okrasné kvety.

  Strešná záhrada sa dá samozrejme použiť aj na pestovanie ovocia a zeleniny.

  Je to skvelé miesto na oddych a načerpanie nových síl najmä v hektických mestách.

  Prírodné prostredie blahodarné vplýva na náš organizmus či už fyzicky alebo psychicky.

 6. POCHÔDZNA STRECHA

  Túžite po terase na streche?  Je to v praxi pochôdzna strecha. Tento typ strechy je veľmi obľúbený u staviteľov a projektantov, no v minulosti s ním boli hlavne zlé skúsenosti. Aj preto dnes majú ľudia strach z rovných striech. Všetky možné prekážky ale vieme odstrániť.

  Ako pri akejkoľvek streche, aj pri tej pochôdznej ide o vodotesnosť, izoláciu , pevnosť a funkčnosť. A práve tieto vlastnosti nám pomáhajú dosiahnuť nové materiály, ktoré GAMAT používa pri konštrukcii nových striech aj rekonštrukcii tých starých alebo porušených.

  Sú to hlavne modifikované asfaltové pásy APP, SBS, APAO, či hydroizolačné fólie s vysokým stupňom mechanického odporu a vynikajúcou elasticitou. Sú odolné voči presileniu materiálu, pretrhnutiu, prepichnutiu či posunom.

  Inovatívne a moderné materiály, ktoré používame na izoláciu plochých striech, sú naozaj odolné a poskytujú perfektnú oporu pre zaťažovanú strechu, ktorá je denne vystavovaná tlaku a veľkej mechanickej námahe.

Výpočet je nezáväzný a zadarmo

Vypočítajte si cenu
plochej strechy

  O akú službu máte záujem?*
  Typ vašej strechy*
  Veľkosť strechy v m2*
  ZLOŽENIE STRECHY: 3x hydroizolačná vrstva - hydroizolačné asfaltové pásy najvyššej kvality s úpravou APP na báze kaučuku + 1x tepelnoizolačná vrstva PIR bez potreby kotvenia.
  ZLOŽENIE STRECHY: 1x hydroizolačná vrstva - hydroizolačné asfaltové pásy najvyššej kvality s APP modifikáciou na báze kaučuku.
  Kontaktné info*
  *Cenová ponuka bude zaslaná do niekoľkých hodín
  Uvedené ceny sú len orientačné, pre upresnenie ceny nás prosím kontaktujte.
  Ďakujeme [meno] za váš záujem. V tabuľke nižšie nájdete približné ceny. Presnú sumu vieme určiť až po osobnej konzultácii, prípadne obhliadke a diagnostike strechy. Osobná prehliadka, diagnostika strechy a vypracovanie konečnej cenovej ponuky sú bezplatné v celej SR.
  Služba:
  Typ strechy:
  Veľkosť strechy v m2:
  Cena za strechu:
  Celková odhadovaná cena bez DPH:
  Celková odhadovaná cena s DPH:
  Pripojili sme tiež kópiu Vašej kalkulácie k správe do Vášho emailu.