-
Služba
-
Čo je to hydroizolácia plochej strechy a prečo je dôležitá?
Hydroizolácia je izolácia, ktorá bráni prieniku vody do strešnej konštrukcie, stavebnej konštrukcie a ďalej do vnútorných priestorov stavby. Kvalitná a kvalitne spracovaná hydroizolácia zvládne zabrániť prieniku vodného živlu v akejkoľvek podobe. Používa sa hlavne na miestach, kde by voda mohla robiť najväčšie ťažkosti. V exteriéri sa jedná hlavne o ploché strechy alebo terasy a v interiéri ide najčastejšie o kúpeľne. Hydroizolácie sa delia podľa použitého materiálu na niekoľko druhov a to živočné, plastové a polyetylénové.
Aké typy hydroizolačných materiálov existujú?
- Oxidované asfaltové pásy
- Modifikované asfaltové pásy s modifikáciou SBS
- Modifikované asfaltové pásy s modifikáciou APP
- Modifikované asfaltové pásy s modifikáciou APAO
- Hydroizolačné fólie PVC a mPVC
- Hydroizolačné fólie TPO
- Hydroizolačné EPDM membrány
- Striekané hydroizolácie
-
MODIFIKOVANÉ ASFALTOVÉ PÁSY
Modifikované asfaltové pásy GENERAL MEMBRANE sa vyznačujú neporovnateľne vyššou kvalitou a životnosťou ako klasické asfaltové pásy a hydroizolačné fólie dostupné na trhu. Asfaltové pásy sa všeobecne rozdeľujú na modifikáciu SBS, APP a APAO. Medzi najkvalitnejšie modifikáciu patrí modifikácia APP a APAO s ktorými zároveň pracujeme. Pás je vystužený polyesterovou nosnou vložkou a v spolupráci s modifikovaným asfaltom umožňuje 45% až 80% rozťažnosť materiálu bez jeho porušenia. Pásy s modifikáciou APP a APAO vplyvom starnutia nepraskajú, zostávajú celistvé a sú určené do najextrémnejších podmienok. Je možné ich aplikovať horákom už od – 30°C a tečú pri povrchových teplotách vyšších ako 150°C. Strecha je vďaka celoplošnému minerálnemu posypu z prírodnej bridlice počas svojej životnosti bez údržbová a plne pochôdzna.
-
MODIFIKOVANÉ ASFALTOVÉ PÁSY S MODIFIKÁCIOU APP
-
PREČO ZVOLIŤ APP MODIFIKÁCIU?
-
MODIFIKOVANÉ ASFALTOVÉ PÁSY S MODIFIKÁCIOU SBS
-
PREČO ZVOLIŤ SBS MODIFIKÁCIU?
-
APP vs. SBS, ALEBO KTORÁ MODIFIKÁCIA JE LEPŠIA?
- Na základe predchádzajúceho opisu ste mohli modifikáciu APP pochopiť ako zloženie dvoch komponentov. V skutočnosti však obsahuje široké spektrum polymérov – plastomérov aj elastomérov, na základe ktorých sú zabezpečené elastické a plastické vlastnosti zmesi. Vďaka tomu je možné vyrobiť asfaltové pásy modifikácie APP s tepelnou prispôsobivosťou pri teplotách -20/-25 °C, čo sa blíži k takmer rovnakým hodnotám ako pri modifikácii SBS. Avšak na druhej strane, aj SBS modifikácia prešla podobným vývojom a bod mäknutia nastáva pri teplotách 120 – 130 °C.
- Aj keď sú si chemicky podobné, fyzikálne a mechanické vlastnosti modifikácií APP a SBS poukazujú na výrazné odlišnosti týchto dvoch zmesí. Elasticita a odolnosť voči únave materiálu pri membráne SBS je zatiaľ neprekonateľná. Ohybnosť v rozpätí 100 až 300 % zďaleka prevyšuje ohybnosť APP. V porovnaní s APP je však modifikácia SBS zase oveľa viac citlivá na pôsobenie slnečného žiarenia, čo má za následok vznik rôznych záhybov. Je to ale len vizuálna chyba, ktorá nijako nezasahuje do spodných vrstiev a pásy zostávajú elastické veľmi dlhú dobu.
- Ak máme porovnávať ďalej, viskozita modifikácie APP pri vysokých teplotách je vo všeobecnosti nižšia v porovnaní s SBS, priľnavosť k povrchu striech po nahriatí plameňom sa teda dá dosiahnuť za výrazne kratší čas. APP je značne pevnejšia pri vysokých teplotách, zatiaľ čo SBS je mäkká a lepkavá. Naopak pri nízkych teplotách je SBS menej poddajná.
-
ASFALTOVÉ PÁSY S MODIFIKÁCIOU APAO
-
PREČO ZVOLIŤ APAO MODIFIKÁCIU?
-
ČO SÚ HYDROIZOLAČNÉ FÓLIE?
Hydroizolačné fólie sú rýchly a jednoduchý spôsob izolácie strechy. Pri realizácií je nutné oddelovať fóliu od pôvodnej krytiny a tepelnej izolácie separačnou geotextíliou. Pri PVC fóliách je otázny ich vplyv na životné prostredie. PVC fólie obsahujú monomérické zmäkčovadlá, tie sa z nej postupne uvoľňujú a fólia následkom toho stráca pružnosť a krehne. TPO fólie alebo tzv. termoplastické polyolefíny, sú modernou verziou PVC fólií. Narozdiel od PVC majú menšiu ekologickú stopu a dlhšiu životnosť. Nie sú zdravotne škodlivé a využívajú sa aj pri styku s pitnou vodou. PVC a TPO sa kotvia do plochy strechy a prvkov strechy. Alternatívou kotvenia je balastový systém tzv. zaťaženie štrkom, prípadne môžeme hydroizolačnú fóliu zaťažiť zelenou strechou.
-
HYDROIZOLAČNÁ FÓLIA
- Hydroizolačná fólia je jednovrstvová vodotesná membrána s výstužou alebo bez výstuže. Je vyrobená na báze plastomérov a elastomérov a sú s ňou spojené procesy odborne nazývané kalandrovanie, extrudovanie a mazanie.
- Fólia je pri výrobe spájaná rôznymi technikami buď horúcim vzduchom alebo pomocou obojstranne lepiacej pásky. Pri izolovaní strechy postačí položiť jednu vrstvu fólie, ktorú mechanicky kotvíme k ploche strechy. Fólia je elastická, odolná voči ozónu a UV žiareniu. Je dobre tvarovatelná, odolná proti prerasteniu koreňov, kyslým dažďom aj prelietavému ohňu.
- Jej výhodou je tiež nízka hmotnosť, minimálna údržba, spájanie presahov bez použitia ohňa a možnosť aplikovať ju na všetky sklony strechy.
- Nevýhodou je náchylnosť k mechanickému poškodeniu, k prepáleniu a plošné zmeny.
-
FÓLIE Z MÄKČENÉHO PVC (mPVC)
-
EPDM MEMBRÁNY
EPDM membrány patria medzi kvalitné fóliové hydroizolácie. Je to syntetická kaučuková fólia, pre upresnenie sú to umelo vyrábané elastoméry, ktorú sú fyzikálno-chemicky podobné prírodnému kaučuku. V našich klimatických podmienkach a pri správnej realizácií sa životnosť fólie pohybuje do 50 rokov. EPDM membrána veľmi neškodí životnému prostrediu. Jej rozťažnosť je väčšia ako 300%. Tým pádom sa dokáže prispôsobiť pohybom budovy a teplotným výkyvom. Svoje fyzikálne vlastnosti si zachováva aj niekoľko desaťročí a nevyžaduje si žiadnu údržbu. Jej montáž je rýchla vďaka veľkorozmerným plachtám. Nevýhoda je vysoká cena, pracné spájanie, nutnosť použitia špeciálnych doplnkov ako páska, lepidlá a pod.
-
STRIEKANÁ HYDROIZOLÁCIA
Striekaná hydroizolácia je najjednoduchšou formou izolácie plochých striech. Striekaním či natieraním sa hydroizolácia dostane do najkomplikovanejších detailov, samozrejme iba pri správnej realizácií. Tvorí jednoliaty celok a tak sa pravdepodobnosť prieniku vody cez strešný plášť minimalizuje. Technológie dnešnej doby však stále neposkytujú striekanú hydroizoláciu ako dlhodobé riešenie, a používa sa ako väčšinou ako dočasná alternatíva, ktorá tvorí pomerne slušnú hydroizolačnú ochranu na krátku dobu. Má dlhší proces tvrdnutia. Je vhodná pre izoláciu spodnej stavby a plochých striech, terás a balkónov, vodohospodárskych stavieb, parkovísk a na iné povrchy. Hydroizolácia veľmi rýchlo stratí UV ochranu a to urýchli proces starnutia.
Zateplenie plochej strechy
Zateplenie ušetrí nemalé financie. Ak Vás nepresvedčíme my, veríme že Vás presvedčia čísla. Tie totiž jasne hovoria samy za seba.
Strešnou konštrukciou uniká z budovy od 10% do 25% tepla. Priemerná slovenská domácnosť spotrebuje asi 60%z celkového množstva energie na vykurovanie. Táto energia však postupne uniká do vonkajšieho prostredia jednotlivými stavebnými konštrukciami.
Výsledkom podarenej rekonštrukcie plochej strechy je osviežujúci chládok v lete, keďže teplo nepreniká zo stropov do miestností pod strechou a naopak príjemná teplota v zime, keďže teplo neuniká z miestností cez strop smerom von.
Plochú strechu by ste mali za-izolovať/zatepliť a tu je niekoľko dôvodov prečo:
- Zamedzenie kondenzu vodnej pary na vnútornom povrchu
- Odstránenie problémov so zatekaním cez škáry v paneloch
- Šetrenie nákladov na vykurovanie
- Celkové zlepšenie tepelnej pohody v interiéri
- Rekonštrukcia zabráni vzniku tepelných mostov
- V lete vám pod strechou nebude horúco ale príjemne
-
ZATEPLENIE POLYURETÁNOVÝMI (PIR) DOSKAMI
-
ZATEPLENIE FÚKANOU MINERÁLNOU VLNOU
-
ZATEPLENIE PENOVÝM POLYSTYRÉNOM
- Penový (expandovaný) polystyrén je dnes jednou z najpoužívanejších tepelných izolácií jednoplášťových plochých striech. Dnešný polystyrén sa však od toho z minulosti líši hlavne kvalitou a inovatívnym spôsobom výroby.
- Ak správne zvolíte vhodný polystyrénový výrobok, kvalitnú vodotesnú izoláciu a na rekonštrukciu si najmete odborníkov, tepelná izolácia z penového polystyrénu vám zaistí tepelnú pohodu vo vašej stavbe aj na viac ako 50 rokov.
- Rozvoj nových výrobných technológií na trh priniesol aj spádový polystyrén. Vďaka nemu je možné v strešnom plášti jednoducho nahradiť predtým používané monolitické spádové vrstvy z rôznych druhov betónov, ktoré boli ťažké, realizačne zložité a vyžadovali si nevyhnutné technologické prestávky.
PREČO PENOVÝ POLYSTYRÉN?- veľmi nízka hodnota súčiniteľu tepelnej vodivosti (W/mK)
- priaznivá cena k vlastnostiam tohto tepelnoizolačného materiálu
- veľmi malá objemová hmotnosť (pre PSB-S-25 je to okolo 21 kg/m3)
- veľká pevnosť v tlaku (pre PSB-S-25 je prípustné zaťaženie v tlaku väčšie než 1400 kg/m2)
- možnosť vytvárania spádových vrstiev s ľubovoľnými spádmi
Výpočet je nezáväzný a zadarmo
Vypočítajte si cenu
plochej strechy
-
Záruka na hydroizoláciu plochej strechy
-
Pracujeme po celej Slovenskej Republike